Haber

İddia: Müdürün verdiği nişan paketini dikemeyince görev yeri değiştirildi

İstanbul’un Göztepe ilçesindeki şehir hastanesinde terzi olarak çalışan Nurdan Özdemir’in görevi değiştirildi. İddiaya göre bu değişiklik, hastanenin Güçlendirme ve Kalite Müdürü Fatma Özdoğru’nun kızı Özdemir’in nişan paketini dikmeyi reddetmesi üzerine gerçekleşti.

prof. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi’nin terzi ünitesinde çalışan Dr. Özdemir, 28 Ağustos’ta temizlik ünitesine sevk edildi. Bunun üzerine Özdoğru, 1 Eylül’de hastanenin başhekimine dilekçe verdi. 1 yıldan fazla çalışan nitelikli personelin bir alt ekibe gönderilemeyeceğini belirten Özdemir, Fatma Öz Doğru’nun kendisini göreve çağırdığını ve atama dilekçesini “zorla ve tehditle” imzaladığını belirtti.

Mezopotamya Ajansı’ndan Ömer İbrahimoğlu’nun haberine göre Nurdan Özdemir, yaklaşık 3 yıldır hastanenin terzi bölümünde çalıştığını belirtti. Takviye ve Kalite Müdürü Fatma Özdoğru’nun özel işlerini kendisine yaptırdığını iddia eden Özdemir, “Fatma bana kendi özel işleri olan pantolonu, abiyesi, nişan çantası, kızının çeyizi ve benzeri işleri yaptırıyordu. Benim işim yeşil perde, tül, kalpli yastık gibi şeyler dikmek. Ama yönetici bana kendi işini yaptırdı” dedi.

‘ZOR VE TEHDİTLE İMZA VERDİ’

Öz Doğru’nun kendisine baskı ve mobbing uyguladığını ve bu yüzden psikolojisinin bozulduğunu dile getiren Özdemir, şunları söyledi: “Bana ‘yapmak zorundasın’ derdi. Onun işi nedeniyle öğle yemeği için dinlenmeye vaktim olmadı. Ayrıca her gün yaptıklarımız deftere yazılıyor. Onun işini yapmaktan kendi işimi yapamadım ve defterim açıktı. O yüzden bana yine ‘Burada yapamazsın, seni buradan alırım’ diyordu. Daha sonra beni ofise çağırdı ve görev yerimin değiştiğini söyledi. Beni görev değişikliği dilekçesini imzalamaya zorladı ve tehdit etti. Eğer bana bir şey olursa bunun sorumlusu Fatma Özdoğru’dur.”

İddialara ilişkin konuşan Fatma Özdoğru, ünite değişikliğinin “ihtiyaçtan kaynaklandığını” savundu. Tezleri reddeden Öz Doğru, özel işini kimseye yaptırmadığını, 800 yataklı hastanede çalıştığını ve ihtiyaç sahiplerine göre düzenleme yaptığını belirtti. (HABER MERKEZİ)

haberbozyazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu