Teknoloji

Elon Musk, dünyayla iletişimi kesilen Gazze için harekete geçiyor! Starlink ücretsiz internet sağlamak için bölgeye uydu gönderiyor

İsrail22 gün boyunca bombalandı Gazze Dün geceye karşı saldırıların dozu artırıldı. 7 Ekim’den bu yana en ağır saldırısını gerçekleştirdi. İsrailAyrıca bölgedeki internet ve telefon hizmeti de kesildi. GazzeDün geceden bu yana, 2 milyon kişiden haberler Alınamayınca birçok kişi sosyal medya üzerinden Elon Musk’u bölgeye Starlink uyduları göndermesi için davet etti. Davetlere yanıt veren Musk, Starlink uydularının Gazze‘da tanınmış uluslararası kuruluşlar için aktif hale getirileceğini duyurdu.

“GAZZE’NİN DÜNYA İLE İLETİŞİMİ KESİLMİŞTİR”

Filistinli telekomünikasyon şirketi “Jawwal” dün gece bir açıklama yaptı. Gazze Tüm telefon ve internet hizmetlerinin de verildiğini duyurdu. İsrail’in gerçekleştirdiği yoğun bombardıman nedeniyle bölgedeki altyapı hasar gördü ve ” Gazze“Dünyayla bağlantısının kesildiği” belirtildi.

DÜNYA GÜNDEMİNE İLK SIRADA GİRDİ

Gelişmenin ardından sosyal medyada birçok kullanıcı, İsrail’in dün gece başlattığı yoğun bombardıman nedeniyle dünyayla bağlantısı kesilen Gazze için Elon Musk’u aradı. “Gazze için Starlink” etiketi Türkiye’nin ve dünyanın gündeminde ilk sırada yer aldı.

ELON MUSK, STARLINK UYDULARINI GAZZE’YE GÖNDERDİ

Çağrılara yanıt veren Elon Musk, Starlink uydularını Gazze’ye göndereceğini söyledi. Musk, bölgeye internet sağlayan Starlink uydularının Gazze’deki tanınmış uluslararası kuruluşlar için devreye alınacağını duyurdu.

bahsili-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu